ΧόφενχαϊμΜπάγερν Μονάχου: Τρομερά πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων για την 24η αγωνιστική της Bundesliga. Στο 77ο λεπτό του αγώνα, κι ενώ το σκορ ήταν 0-6, ο διαιτητής διέκοψε προσωρινά το παιχνίδι για περίπου 15 λεπτά, καθώς οι οπαδοί των Βαυαρών ανάρτησαν ένα υβριστικό πανό για τον ιδιοκτήτη της Χόφενχαϊμ, Ντίτμαρ Χοπ («Ο Ντίτμαρ Χοπ παραμένει πουτ@@@@@ γιος»). Όταν οι παίκτες των δύο ομάδων επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, αποφάσισαν να μην αγωνιστούν για το υπόλοιπο του παιχνιδιού και άρχισαν τις πασούλες στο χώρο του κέντρου.

Θέλησαν έτσι να διαμαρτυρηθούν για τα υβριστικά πανό και παράλληλα έδειξαν την αλληλεγγύη τους προς τον Χοπ. Μάλιστα, μόλις συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά και ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη, οι παίκτες μαζί με τους διοικούντες παρέμειναν στο γήπεδο και χειροκρότησαν τον Χοπ, ο οποίος ευχαρίστησε τους πάντες για την κίνησή τους.