Συμμετοχές σε επτά αθλήματα για την Ελλάδα την 5η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων, με αυτή του Ηλία Ηλιάδη στο τζούντο στην κατηγορία των 91κ. να ξεχωρίζει. Παράλληλα, σημαντικό αγώνα δίνει η εθνική ομάδα πόλο των ανδρών για την κατάταξη της στον όμιλο.

Η τετράκωπος με τους Γιάννη Χρήστου, Γιώργο Τζιάλλα, Διονύση Αγγελόπουλο και Γιάννη Τσίλη θα διεκδικήσει την πρόκριση της στον τελικό.

Από εκεί και πέρα η Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου θα μπει στη μάχη του ξίφους ασκήσεως στην ξιφασκία, όπως και οι Βαζαίος, Χρήστου στην κολύμβηση και η Σοφία Μπεκατώρου με τον Μιχάλη Πατενιώτη στα Nacra 17 (Μικτό).

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Τετάρτη 10/8, 14:30

Γύρος των “64”: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου

Τετάρτη 10/8, 15:10

Γύρος των “32”: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Τετάρτη 10/8, 17:00

Γύρος των “16”: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Τετάρτη 10/8, 23:30

Ημιτελικά: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Πέμπτη 11/8, 01:20

Μικρός τελικός: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

Πέμπτη 11/8, 02:15

Τελικός: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Τετάρτη 10/8, 15:30

Ημιτελικά: Τετράκωπος (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Χρήστου – Γιώργος Τζιάλλας – Διονύσης Αγγελόπουλος – Γιάννης Τσίλης

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Τετάρτη 10/8, 16:00

Ποδηλασία Δρόμου – Ατομική χρονομέτρηση (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Ταμουρίδης

ΤΖΟΥΝΤΟ

Τετάρτη 10/8, 17:54

Γύρος 32: 90κ (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Ηλίας Ηλιάδης

Τετάρτη 10/8, 21:30

Ρεπεσάζ: 90κ (Α)

* Σε περίπτωση ήττας του Ηλία Ηλιάδη

Τετάρτη 10/8, 22:30

Ημιτελικά: 90κ (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης του Ηλία Ηλιάδη

Τετάρτη 10/8, 23:00

Μικρός τελικός: 90κ (Α)

Τετάρτη 10/8, 23:00

Τελικός: 90κ (Α)

ΠΟΛΟ

Τετάρτη 10/8, 16:20

Προκριματικά (Α): Ελλάδα – Ουγγαρία

Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Τετάρτη 10/8, 19:05

470 (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής – Παναγιώτης Μάντης

Finn (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Μιτάκης

Nacra 17 (Μικτό)

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου – Μιχάλης Πατενιώτης

Τετάρτη 10/8, 20:05

Nacra 17 (Μικτό)

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου – Μιχάλης Πατενιώτης

Τετάρτη 10/8, 20:30

470 (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής – Παναγιώτης Μάντης

Finn (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Γιάννης Μιτάκης

Τετάρτη 10/8,21:05

Nacra 17 (Μικτό)

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου – Μιχάλης Πατενιώτης

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Τετάρτη 10/8, 19:35

Προκριματικά: 200μ ύπτιο (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Απόστολος Χρήστου

Τετάρτη 10/8, 20:19

Προκριματικά: 200μ μικτή ατομική (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Ανδρέας Βαζαίος

Πέμπτη 11/8, 04:25

Ημιτελικά: 200μ ύπτιο (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης του Απόστολου Χρήστου

Πέμπτη 11/8, 05:26

Ημιτελικά: 200μ μικτή ατομική (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης του Ανδρέα Βαζαίου

Ακολουθήστε το Flash.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις