Australian Open πρόγραμμα tsitsipas: Λίγες ώρες πριν τον αγώνα του με τον Φίλιπ Κολσράιμπερ στη Melbourne Arena, ο Γερμανός έκανε γνωστό πως αποσύρεται λόγω τραυματισμού (ενοχλήσεις στους κοιλιακούς), με τον πρωταθλητή μας όπως αναφέραμε να παίρνει χωρίς κόπο την πρόκριση. Στον επόμενο γύρο ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Γκάριν-Ράονιτς. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Tσιτσιπάς έχει κερδίσει και τις δύο αναμετρήσεις που έχει δώσει κόντρα στον Κολσράιμπερ, όλες το 2018 σε σκληρή επιφάνεια.

Με στόχο να φτάσει στον γύρο των Slam όπου έχει «κολλήσει» και στα τέσσερα Major, στον 3ο γύρο δηλαδή, η Μαρία Σάκκαρη είναι το φαβορί στην αναμέτρηση κόντρα στην Γιαπωνέζα, Νάο Χιμπίνο, Νο103 του κόσμου (στις 07:00 ώρα Ελλάδος). Η Μαρία είχε μια σούπερ πρεμιέρα κόντρα στην Γκασπαριάν παίζοντας εξαιρετικό τένις και μπαίνει, για δεύτερη σερί μέρα στη Μελβούρνη, ώστε να συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε κόντρα στη Ρωσίδα στην πρώτη της αναμέτρηση κόντρα στη Γιαπωνέζα.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης στα τρία κεντρικά courts

Rod Laver Arena – Ώρα Έναρξης 02:00GR
Paula Badosa (Spain) v 7-Petra Kvitova (Czech Republic)
1-Ash Barty (Australia) v Polona Hercog (Slovenia)
Tatsuma Ito (Japan) v 2-Novak Djokovic (Serbia)

Όχι πριν τις 10:00GR
Tamara Zidansek (Slovenia) v 8-Serena Williams (U.S.)
Filip Krajinovic (Serbia) v 3-Roger Federer (Switzerland)

Margaret Court Arena – Ώρα Έναρξης 02:00GR
3-Naomi Osaka (Japan) v Zheng Saisai (China)
Caroline Wozniacki (Denmark) v 23-Dayana Yastremska (Ukraine)
Tommy Paul (U.S.) v 18-Grigor Dimitrov (Bulgaria)

Όχι πριν τις 10:00GR
Jordan Thompson (Australia) v 12-Fabio Fognini (Italy)
10-Madison Keys (U.S.) v Arantxa Rus (Netherlands)

Melbourne Arena – Ώρα Έναρξης 02:00GR
Julia Goerges (Germany) v 13-Petra Martic (Croatia)
Coco Gauff (U.S.) v Sorana Cirstea (Romania)
6-Stefanos Tsitsipas (Greece) v Philipp Kohlschreiber (Germany)
31-Hubert Hurkacz (Poland) v John Millman (Australia)

Ακολουθήστε το Flash.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις