Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-1: Στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής οι Αρκάδεςήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Παναθηναϊκό. Τοεν λόγω αποτέλεσμα δενικανοποιεί καμία από τις δύο ομάδες, καθώς το «τριφύλλι» προηγήθηκε με πέναλτι του Μακέντα, που εκτελέστηκε εις διπλούν για παράβαση του κανονισμού από πλευράς Παπαδόπουλου, στο 50’ -με τον Ιταλό στράικερ να φτάνει τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα ισοφαρίζοντας την περσινή του επίδοση- ενώ στη συνέχεια έδειξε να ελέγχει το παιχνίδι.
Ωστόσο, ηαποβολή του Ζαχίντ στο 65ο λεπτό, έδωσε το δικαίωμα στους Αρκάδες να πάρουν μέτρα στο γήπεδο και να ψάξουν για την ισοφάριση, η οποία ήρθε τελικά στο 85ο λεπτό χάρη στο… πρώτο φετινό τέρμα του Χαουρέγκι, κι ενώ γλίτωσαν δύο καλές φορές στις καθυστερήσεις το 1-2!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (4-2-3-1):Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής (78’ Σίτο), Μουνάφο, Ιγκλέσιας (19’ Βαλιέντε), Ντέλετιτς, Κρέσπι (61’ Λ. Φερνάντεθ), Μ. Φερνάντεθ, Χαουρέγκι.

Παναθηναϊκός (4-2-3-1):Διούδης, Αποστολάκης, Νούνες, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης (60’ Αλεξανδρόπουλος), Κουρμπέλης, Ανουάρ, Νάγκι, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης (63’ Μπουζούκης), Μακέντα (76’ Περέα).

Διαιτητής:Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας).

Διαιτητής VAR:Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου).