Συναρπαστικό το δεύτερο ημίχρονο μεταξύ της ΑΕΚ και του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο μετά από ένα πρώτο αδιάφορο θα έλεγε κανείς 45λεπτο. Η ΑΕΚ με αλλαγή σχηματισμού και προσώπων στην επανάληψη έγινε πιο επιθετική και κατάφερε να προηγηθεί στο 68’ με κεφαλιά του Λιβάγια. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 73’ ο Παναιτωλικός κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Τσιντώτας απέκρουσε την μπάλα στην εκτέλεση του Ματσόλα.

Με το δεξί στην πρεμιέρα η ΑΕΚ

Με το δεξί ξεκίνησε η ΑΕΚ τη σεζόν αφού στην αποψινή της πρεμιέρα κέρδισε στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό με 2-0, σε έναν αγώνα που φέρει φαρδιά πλατιά την υπογραφή του Πέτρου Μάνταλου. Ο αρχηγός της Ενωσης ήρθε από τον πάγκο στο δεύτερο ημίχρονο και «καθάρισε», τόσο με τις εμπνεύσεις του όσο και την εκτελεστική του δεινότητα, τους τρεις βαθμούς.