Η αναμέτρηση της Μαρίας Σάκκαρη με τη Νίνα Στογιάνοβιτς για το 2ο γύρο του τουρνουά τένις γυναικών ξεχωρίζει από το τηλεοπτικό μενού της Δευτέρας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια θα αρχίσει τον αγώνα της στις 5:00 με τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ1.

Εκτός των μεταδόσεων ελληνικού ενδιαφέροντος, ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Αργεντινής του Λουίς Σκόλα με τη Σλοβενία του Λούκα Ντόντσιτς από την ΕΡΤ3 στις 7:40.

Ολυμπιακοί Αγώνες – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας

ΕΡΤ 1
00:30-03:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)
01.00-03.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)
03.00-05.00 BEACH VOLLEY Προκριματικά ΑΝΔΡΩΝ και ΓΥΝΑΙΚΩΝ
05.00-07.00 ΤΕΝΙΣ – ΑΓΩΝΑΣ Μαρία Σάκκαρη – Νίνα Στογιάνοβιτς
07.00-10.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

ΕΡΤ 2

00:30-03:00 ΤΡΙΑΘΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
03:00-07:10 ΞΙΦΑΣΚΙΑ: ΣΠΑΘΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
06:20-07:30 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
07:30-13:00 ΤΕΝΙΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ος ΓΥΡΟΣ (Ζ)& ΖΑΠΙΝΓΚ
07:35-15:30 ΞΙΦΑΣΚΙΑ: ΣΠΑΘΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
09:45-11:00 ΟΡ. ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
11:00-13:00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ: ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
13:00-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
21:00-02:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ 3

00:30-04:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)
04:30-06:45 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
06:45-07:40 ΤΕΝΙΣ (Α-Γ) 2ος ΓΥΡΟΣ
07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)
09:40-12:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Α-Γ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
12:00-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ (Ζ)
13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
15:30-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΙΑΠΩΝΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)
21:00-02:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS
09:50 – 11:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ) (ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ)
14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 55κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) Αρασέ 14:00-14:45 Ζετέ 14:53-15:40 (Back up)

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00 ΤΕΝΙΣ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
08:30-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)13:0
13:00-16:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α) ΤΕΛΙΚΟI (Ζ)

Ακολουθήστε το Flash.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις