Η δράση έχει ήδη ξεκινήσει με προκριματικά σε ποδόσφαιρο και μπέιζμπολ, αλλά το κυρίως πιάτο των αγώνων σερβίρεται από σήμερα.

Η τελετή έναρξης, που δίνει επίσημα το έναυσμα για τη μεγάλη γιορτή, ξεχωρίζει στο σημερινό πρόγραμμα και ακολουθεί… ξενύχτι με κωπηλασία.

Αναλυτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας:
Το πρόγραμμα της Παρασκευής (23/07):

14:00 Τελετή έναρξης ΕΡΤ 1

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/07):
02:30 Κωπηλασία (σκιφ ανδρών-γυναικών, ρεπεσάζ δίκωπος γυναικών) ΕΡΤ1, Eurosport1
03:50 Μπούρμπου-Κυρίδου (δίκωπος)

03:00 πινγκ πονγκ (προκριματικά ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

03:00 Βόλεϊ ανδρών (Ιταλία-Καναδάς) ΕΡΤ3

03:00 Μπιτς βόλεϊ Eurosport2

04:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ2

04:00 Μπάσκετ 3Χ3 Eurosport1

05:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών-γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

05:00 Ποδηλασία Δρόμου Eurosport2
Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

06:15 Απευθείας συνδέσεις-Επιλογές ΕΡΤ 1

06:30 Τζούντο (-48 γυναικών, -60 Ανδρών) ΕΡΤ2

06:30 Τένις ΕΡΤ2

08:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

08:15 Πινγκ πονγκ (1ος γύρος ανδρών γυναικών) EΡT Sports

08:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ERT Sports 2

08:30 Άρση βαρών (-49κ. γυναικών) ΕΡΤ2

09:30 Σκοποβολή (αεροβόλο πιστόλι ανδρών) ΕΡΤ2

10:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

10:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ1
10:35 Λευτέρης Πετρούνιας

10:30 Τοξοβολία (μεικτό ομαδικό τελικός) ΕΡΤ2

11:15 Ποδηλασία (δρόμου ανδρών) ΕΡΤ 2

12:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

12:15 Τζούντο (-48κ. γυναικών, -60κ. ανδρών, ημιτελικοί, τελικοί) ΕΡΤ 2

12:15 Πυγμαχία Eurosport

13:00 Live Ζάπινγκ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια) ΕΡΤ 1

13:00 κολύμβηση (1η μέρα, προκριματικά) ΕΡΤ3

13:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ 2

13:30 Πινγκ πονγκ (πρώτος γύρος ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

14:00 Μπιτς Βόλεϊ Eurosport2

15:45 Βόλεϊ ανδρών (ΗΠΑ-Γαλλία) ΕΡΤ3, Eurosport

Ακολουθήστε το Flash.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις