Η αρχή θα γίνει στις 19:00 με το Ολυμπιακός–Άρης (Novasports Prime), το ντέρμπι Παναθηναϊκός–ΑΕΚ θα αρχίζει στις 19:30 (COSMOTE 1) και το ΠΑΟΚ–ΠΑΣ Γιάννινα στις 21:30 (Novasports Prime).


Η διοργανώτρια αρχή έκανε γνωστές και τις ώρες και της 2ης αγωνιστικής. ΠΑΣ Γιάννινα και Ολυμπιακός θα παίξουν στις 15.30, ο Άρης θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό στις 19.00 και το ντέρμπι των δύο δικεφάλων (ΑΕΚ – ΠΑΟΚ) θα κάνει σέντρα στις 19.30.

Το φινάλε είναι προγραμματισμένο για τις 14 Μαϊου, μαζί με τα play out που θα διεξαχθούν χωρίς εμβόλιμες αγωνιστικές.

To πρόγραμμα των play off της Super League:

1η αγωνιστική
19.00 Ολυμπιακός – Άρης
19.30 Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
21.30 ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

2η αγωνιστική
15.30 ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός
19.00 Άρης – Παναθηναϊκός
19.30 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική
Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική
ΑΕΚ – Άρης
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική
Άρης – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ

6η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναθηναϊκός – Άρης
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

7η αγωνιστική
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Άρης – Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ

8η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – Άρης

9η αγωνιστική
Άρης – ΑΕΚ
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

10η αγωνιστική
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης

Super League: Το πρόγραμμα των πλέι άουτ

Το πρόγραμμα των πλέι άουτ ολοκληρώνεται σε 7 αγωνιστικές και ξεκινά στις 19 Μαρτίου 2022. Οι ομάδες που τερμάτισαν στις θέσεις 7-10 θα δώσουν τέσσερα παιχνίδια εντός έδρας, ενώ οι υπόλοιπες τρία παιχνίδια εντός και τέσσερα εκτός.

Σύμφωνα με τα όσα προβλέπονται στο καταστατικό της Super League, ο τελευταίος υποβιβάζεται απευθείας, ενώ ο 13ος δίνει αγώνες μπαράζ με τον 2ο της Super League 2. Ακολουθεί, το αναλυτικό πρόγραμμα των πλέι-άουτ της Σούπερ Λιγκ, όπως προέκυψε από την κλήρωση:

1η αγωνιστική

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης
Βόλος – Αστέρας Τρίπολης
ΟΦΗ – Ιωνικός
Παναιτωλικός – Λαμία
2η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης – Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος
Ιωνικός – Βόλος
Λαμία – ΟΦΗ
3η αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός
Βόλος – Λαμία
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός – Ατρόμητος
4η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης – Βόλος
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Λαμία – Ιωνικός
5η αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία
Βόλος – Ατρόμητος
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ – Παναιτωλικός
6η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία
Ατρόμητος – Ιωνικός
ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός – Βόλος
7η αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης
Βόλος – ΟΦΗ
Ιωνικός – Παναιτωλικός
Λαμία – Ατρόμητος.

Ακολουθήστε το Flash.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις