Σε καραντίνα ζήτησε να μπουν τα μέλη της ελληνικής ομάδας στίβου που κάθονταν στο αεροπλάνο κοντά στις θέσεις του Τσέχου αθλητή, ο οποίος βρέθηκε θετικός στον κορονοϊό.

Το αρχηγείο της Ελληνικής Αποστολής βρίσκεται σε συζήτηση με την ιατρική ομάδα των διοργανωτών καθώς οι αθλητές μας, ήδη, είναι οκτώ ημέρες στην Ιαπωνία και τα τεστ, στα οποία έχουν υποβληθεί, βγαίνουν αρνητικά.

Η ελληνική αποστολή στίβου έφτασε στην Ιαπωνία στις 16 Ιουλίου. Στη συνέχεια, μετέβη στο Μισάτο προκειμένου να ολοκληρώσουν οι αθλητές την προετοιμασία τους.

To τηλεοπτικό πρόγραμμα για σήμερα 23 Ιουλίου

Η δράση έχει ήδη ξεκινήσει με προκριματικά σε ποδόσφαιρο και μπέιζμπολ, αλλά το κυρίως πιάτο των αγώνων σερβίρεται από σήμερα.

Η τελετή έναρξης, που δίνει επίσημα το έναυσμα για τη μεγάλη γιορτή, ξεχωρίζει στο σημερινό πρόγραμμα και ακολουθεί… ξενύχτι με κωπηλασία.

Αναλυτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας:
Το πρόγραμμα της Παρασκευής (23/07):

14:00 Τελετή έναρξης ΕΡΤ 1

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/07):
02:30 Κωπηλασία (σκιφ ανδρών-γυναικών, ρεπεσάζ δίκωπος γυναικών) ΕΡΤ1, Eurosport1
03:50 Μπούρμπου-Κυρίδου (δίκωπος)

03:00 πινγκ πονγκ (προκριματικά ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

03:00 Βόλεϊ ανδρών (Ιταλία-Καναδάς) ΕΡΤ3

03:00 Μπιτς βόλεϊ Eurosport2

04:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ2

04:00 Μπάσκετ 3Χ3 Eurosport1

05:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών-γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

05:00 Ποδηλασία Δρόμου Eurosport2
Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

06:15 Απευθείας συνδέσεις-Επιλογές ΕΡΤ 1

06:30 Τζούντο (-48 γυναικών, -60 Ανδρών) ΕΡΤ2

06:30 Τένις ΕΡΤ2

08:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

08:15 Πινγκ πονγκ (1ος γύρος ανδρών γυναικών) EΡT Sports

08:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ERT Sports 2

08:30 Άρση βαρών (-49κ. γυναικών) ΕΡΤ2

09:30 Σκοποβολή (αεροβόλο πιστόλι ανδρών) ΕΡΤ2

10:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

10:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ1
10:35 Λευτέρης Πετρούνιας

10:30 Τοξοβολία (μεικτό ομαδικό τελικός) ΕΡΤ2

11:15 Ποδηλασία (δρόμου ανδρών) ΕΡΤ 2

12:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

12:15 Τζούντο (-48κ. γυναικών, -60κ. ανδρών, ημιτελικοί, τελικοί) ΕΡΤ 2

12:15 Πυγμαχία Eurosport

13:00 Live Ζάπινγκ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια) ΕΡΤ 1

13:00 κολύμβηση (1η μέρα, προκριματικά) ΕΡΤ3

13:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ 2

13:30 Πινγκ πονγκ (πρώτος γύρος ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

14:00 Μπιτς Βόλεϊ Eurosport2

15:45 Βόλεϊ ανδρών (ΗΠΑ-Γαλλία) ΕΡΤ3, Eurosport

Ακολουθήστε το Flash.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις