Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Φινλανδίας ευτύχησε να σκοράρει έπειτα από λάθος του Σταφυλίδη, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Πούκι στο 27' και έκανε το 0-1. Ωστόσο, η ομάδα του Φαν Σιπ δεν έκανε άλλο "δώρο" και κατάφερε να γυρίσει το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Μάνταλου (47') και Γαλανόπουλου (70').

Ελλάδα – Φινλανδία 1-1: Η ισοφάριση του Μάνταλου (vids)

Η Εθνική εκτός από το πάνω χέρι, είχε και τις τελικές, φτάνοντας τις 26(!), ενώ ήταν αξιόλογη και στο ανασταλτικό κομμάτι, καθώς περιόρισε τους Φινλανδούς στις 4τελικές.

Οι τρεις συνεχόμενες νίκες (Βοσνία, Αρμενία και Φινλανδία) είναι άκρως ενθαρρυντικό και απόδειξη της δουλειάς που πραγματοποιεί ο Ολλανδός τεχνικός.

Μέχρι το τελευταίο λεπτό, παρόλο που ήταν μπροστά στο σκορ, η Εθνική πίεζε για να βάλει κι’ άλλο γκολ. Αλλά δεν τα κατάφερε. Όμως ενθουσίασε το κοινό που βρέθηκε στο ΟΑΚΑ με το επιθετικό της ποδόσφαιρο.

Οι συνθέσεις:

Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Μπακάκης, Σταφυλίδης, Χατζηδιάκος, Γιαννούλης, Κουρμπέλης, Γαλανόπουλος, Μπακασέτας, Λημνιός, Μάνταλος, Παυλίδης.

Φινλανδία: Γιόρονεν, Τόιβιο, Ραϊτάλα, Κάουκο, Σκραμπ, Καμαρά, Λ.Βαϊσάνεν, Σ.Βαϊσάνεν, Σίλερ, Λουντ, Πούκι.