Κινητές Ομάδες Υγείας σε 174 σημεία ανά τη χώρα θα έχει αύριο, Τρίτη, ο ΕΟΔΥ, στο πλαίσιο των δωρεάν δειγματοληπτικών ελέγχων Covid-19.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00

Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00

Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00

Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00

Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00

Δ. Βύρωνα, Πάρκο Καραολή & Δημητρίου, έναντι του Δημαρχείου, 09:30-15:00

Δ. Αιγάλεω, Πνευματικό κέντρο Ι. Ρίτσος, δίπλα στο Κολυμβητήριο του Αιγάλεω, Δημαρχείου & Κουντουριώτου, 09:30-15:00

Δ. Καλλιθέας, είσοδος Δημαρχείου, 09:30-15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00

1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869)

2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)

3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)

4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)

5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)

6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30

Δ. Πυλαίας, κοινοτικό κατάστημα Χορτιάτη, Μαρτύρων 2ας Σεπτεμβρίου 102, 09:00 – 15:00

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:00-15:00

Δ. Θέρμης, κτίριο κοινότητας, Πλαγιάρι, 09:00-15:00

Δ. Κορδελιού – Ευόσμου, ΚΑΠΗ Κορδελιού, Καραβαγγέλη με Κατσαντώνη, 09:00-15:00

Δ. Παύλου Μελά, Στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:00-15:00

Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλλης Αλεξίου 9, 10:00- 14:00

Δ. Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:00 – 15:00

Δ. Νεάπολης – Συκεών, δημοτικό κατάστημα Πεύκων, Ειρήνης 19, 09:30 – 15:00

8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00

14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00

Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:00-17:00

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-20:30

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30

Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 14:00

Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00

Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 09:30-14:00

Άρτα, Κέντρο Υγείας-ISOBOX, 08:30-15:30

Άρτα, Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας-ISOBOX, 08:30-15:30

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15

Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Β. Τομέα Πατρών, 08:00-20:00

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου – Οίκημα Μάνα και Παιδί, 08:30-15:00

Αχαΐα, Διακοπτό, Πνευματικό Κέντρο, 09:00-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, Πλατεία Υψηλών Αλωνίων, 09:00-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, Παμπελοποννησιακό Στάδιο, 09:00-15:00

Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 08:30-15:30

Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:30-15:30

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-15:00

Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-14:30

Έβρος, Κέντρο Υγείας Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30-15:30

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00

Εύβοια, Κέντρο Υγείας Ψαχνών, Αβάντων 44, 10:00-13:00

Εύβοια, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30-15:30

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-15:30

Ζάκυνθος, IKA, 08:30-15:30

Ζάκυνθος, Περιφέρεια, 09:00-14:00

Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:30-15:30

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30

Ηράκλειο, Ζαρός, Δημοτικό Κατάστημα Ζαρού, 10:00-13:00

Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00

Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00

Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00

Ικαρία, Νοσοκομείο Ικαρίας, 10:00 – 15:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-16:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00

Ιωάννινα, Μέτσοβο, Κέντρο Υγείας, 09:00 – 14:00

Ιωάννινα, Δερβίζιανα, Κέντρο Υγείας, 10:00 – 14:00

Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00

Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00

Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-15:30

Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00- 14:00

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00

Καρδίτσα, Δημαρχείο Σοφάδων, Κιερίου 49, 10:30-12:30

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00

Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30

Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 13:30

Καστοριά, Πλατεία Διποταμίας, 10:30 – 12:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30

Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, 09:30-14:30

Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Σπουργίτης, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:30

Κιλκίς. Φύσκα, Πολιτιστικός Σύλλογος, 12:00-14:30

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγαμου 62, 08:15- 15:15

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 19:30

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 09:00-15:00

Κόρινθος, Πολιτιστικό κέντρο Κιάτου, 09:30-14:00

Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00- 15:30

Λακωνία, Δήμος Ανατολικής Μανής, Περιοχή Φλομοχωρίου, Κεντρική Πλατεία, 12:00- 13:30

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00

Λάρισα, Φάρσαλα, Κεντρική Πλατεία, Δημαρχείο, 09:00-12:00

Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30

Λάρισα, Εμπορικό κέντρο Γαία, 08:00-15:30

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00

Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

Λευκάδα, Κοινότητα Νυδρίου, Παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00

Λήμνος, ιατρείο Πορτιανού, 09:00 – 15:00

Λήμνος, Μύρινα, είσοδος παλιού λιμανιού, 09:00 – 15:00

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλίδη, 08:30-15:30

Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30

Μαγνησία, Υπεραστικό ΚΤΕΛ Βόλου, Ζάχου 5, 09:30-15:00

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30

Μεσσηνία, Λογγά, Κοινοτικό Ιατρείο, 09:30 – 11:30

Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:30 – 13:30

Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 10:00 – 13:00

Νάξος, Κέντρο Υγείας Νάξου, ISOBOX, 07:30-16:00

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00

Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι – Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 14:00

Ξάνθη, Μάγγανα, 09:00 – 13:00

Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-10:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30

Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών – Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30

Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 08:30 – 14:30

Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, 09:00-15:00

Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Δημοτικός Κήπος Ρεθύμνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-15:00

Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30

Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Συμεωνίδη και Υψηλάντου γωνία, Κομοτηνή, 08:30 – 14:30

Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00

Ρόδος, Πλατεία Ηρώων Αρχαγγέλου, Αρχάγγελος, 09:00-14:30

Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00

Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00

Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 08:15-12:00

Σάμος, Κοινοτικό κατάστημα Υδρούσσας, 08:30-11:30

Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 09:00-15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00 – 15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00 – 15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδολίβους, 09:30 – 14:30

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, 09:00 – 15:00

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30

Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00-15:00

Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30

Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 10:00-15:30

Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, 10:00-11:00

Τρίκαλα, Κέντρο Υγείας Φαρκαδόνας, 11:30-12:30

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00

Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, 09:00 – 13:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30

Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταιου, 08:30 – 15:00

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Δημαρχείο Ιερισσού, 09:30 – 14:30

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων (Κυδωνίας 29) , 09:00-16:00

Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κέντρου Υγείας (Λεωφόρος Καραμανλή 99), 09:00-15:00

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00

Χίος, Κ.Υ Χίου, Λετσαίνης 1 & Αγ.Ειρήνης, 09:00-14:30

* Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Ακολουθήστε το Flash.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι τις ειδήσεις