Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-5: "Ερυθρόλευκος" σίφουνας παρέσυρε του Αρκάδες

Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-5: Οι Πειραιώτες ήταν ισοπεδωτικοί σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήραν ένα εύκολο "διπλό" σε έδρα που τους δυσκολεύει παραδοσιακά. Ανησυχία για Γκιλιέρμε.

Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-5: Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς επικράτησε με 0-5 του Αστέρα Τρίπολης για την 14η αγωνιστική της Super League. Με αυτή την νίκη ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην κορυφή, έχοντας από κάτω του (λόγω διαφοράς γκολ) τον ΠΑΟΚ, ο οποίος κέρδισε εξίσου εύκολα τον Παναιτωλικό με 3-0 εκτός έδρας.

Ο Ολυμπιακός "καθάρισε" από τα πρώτα 10' το ματς, με τους Μασούρα (5') και Ποντένσε (9') να βάζουν τις βάσεις για την εύκολη επικράτηση. Οι "ερυθρόλευκοι" δεν επαναπαύθηκαν και πριν την λήξη του ημιχρόνου, σκόραραν ακόμη δύο γκολ του Ελ Αραμπί, κάνοντας το 0-4 στο ημίχρονο!

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, καθώς το ματς είχε κριθεί. Παρ΄όλα αυτά, ο Μασούρας με δεύτερο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το 0-5.

Ωστόσο, οι Πειραιώτες δε μπορούν να χαρούν όσο θα ήθελαν αυτή την νίκη, καθώς είδαν τον Γκιλιέρμε να κλαίει από τους πόνους, έπειτα από αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Πασαλίδη, το οποίο τον έθεσε νοκ-άουτ.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαράλες

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Γκιγέρμε, Μασούρας, Ποντένσε, Σουντανί, Ελ Αραμπί